ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۵:۲۵

تبليغات در فضاي مجازي و آنلاين بعد از  طراحي سايت  يكي از مهم ترين ركن هابراي ديده شدن كسب وكار است . در اين مقاله از سارين وب قصد داريم تا به بررسي بدترين تبليغات اينترنتي اشاره كنيم . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

بعد از طراحي سايت بازديدكنندگان بطور معمول در دنياي مجازي از مواجهه با تبليغات اينترني رنج ميبرند، اين اتفاق در سايتهاي بزرگ و حتي وبلاگهاي شخصي و كوچك به چشم ميخورند. براساس تعداد كليك بر يك بنر مطالعات زيادي بر روي ميزان تاثير تبليغات اينترنتي بر ميزان بازديد از وبسايت صورت گرفته است.

متاسفانه اكثر مطالعات، ميزان تاثير تبليغات اينترنتي نامناسب بر خود سايت آگهي بررسي نكرده اند. به همين دليل اين سايتها اطلاعات كمي از تاثير پذيرش آگهي اينترنتي بر اعتبارشان نزد بازديدكنندگان و مشتريان ثابت خود دارند.

براساس تحقيقات و پرسش از 1000 نفر نتايج زير بر اساس بدنام ترين تبليغات اينترنتي بدست آمد و بطور مثال 95 درصد افراد از تبليغات پاپ آپ رضايت نداشتند.

- پاپ آپ كه بصورت پنجره اي جداگانه باز ميشود
- تبليغات اينترنتي سنگين كه زمان زيادي براي لود شدن نياز دارند
- تبليغاتي كه بيننده را تشويق به كليلك بر آن ميكنند
- تبليغات اينترنتي كه دكمه اي براي بستن صفحه ندارند
- آنهايي كه اجازه ديدن مطالب مورد نياز را به كاربر نميدهند
- تبليغات اينترنتي چشمك زن و با تحرك زياد

ناراحتي كاربران تا جايي پيش ميرود كه ممكن است از سايت شما خارج شده و ديگر به آن باز نگردند، در حال حاضر 78 درصد افراد از نرم افزارهايي براي جلوگيري از تبليغات اينترنتي پاپ آپ بر مرورگرهاي خود استفاده ميكنند. همچنين در موارد بسياري كاربران نارضايتي خود را به صاحبان سايت منتقل كرده و از آنها ميخواهند كه اينگونه تبليغات را در سايت خود قرار ندهند.
تبليغات اينترنتي مناسب كدامند

روشهاي محدودي هستند كه مورد استقبال بازديدكننده قرار ميگيرند و با ديدن تبليغات اينترنتي ذهنيت شان نسبت به سايت آگهي دهنده و ارائه كننده خراب نميشود.

- مشخص كردن اينكه با كليك بر تبليغ دقيقا با چه چيز مواجه خواهند شد
- مرتبط با محتويات سايت آگهي و نياز بازديدكنندگان آن باشد
- بطور مشخص محلي براي تبليغات اينترنتي تعيين شده باشد
- ارائه اطلاعات تكميلي و واقعي نسبت به شركت تبليغ شده

طراحي گرافيكي و نوع بيان بكار رفته در آنها نيز در صورتيكه متناسب با مخاطب هدف انتخاب شوند بر موفقيت تبليغات اينترنتي موثر خواهند بود.

سخني با مديران وبسايت ها بعد از طراحي سايت

سايتهايي كه آگهي اينترنتي ميپذيرند: 80 تا 90 درصد بازديدكنندگان تبليغات اينترنتي را دوست ندارند و كاهش رضايت مشتريان در دراز مدت عواقب بدي را بهمراه خواهد داشت.

سايتهايي كه بدنبال تبليغ خود هستند: در كوتاه مدت ممكن است كه استفاده از روش هاي اينچنيني افرادي را به سايت شما بكشاند و افزايش چشمگيري در بازديد سايت مشاهده كنيد. ولي درصد افرادي كه به واسطه تبليغات اينترني بدنام به سايت شما وارد ميشوند و در نهايت به مشتري تبديل ميشوند بسيار كم است و با صرف همين هزينه و زمان براي روش هاي درست تبليغات اينترنتي جواب بهتري خواهيد گرفت.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۸:۲۵

در  طراحي سايت مجدد برخي از وبسايت ها اين نكته وجود دارد كه بايد بدانيم  طراحي سايت مجدد واجب تر است يا سئو سايت قديمي ؟ در اين مقاله قصد داريم تا به همين موضوع بپردازيم .در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

استراتژي و اصول  سئو  براي سايتهاي قديمي كه صفحات ايندكس شده زيادي در گوگل دارند كاملا متفاوت از مراحل سئو براي يك سايت نوپا و جديد است. با توجه به اين موضوع اگر شما صاحب سايتي هستيد كه از وضعيت سئو آن ناراضي هستيد، در قدم اول بين دوراهي سئو سايت فعلي و يا طراحي يك سايت جديد با رعايت اصول بهينه سازي قرار خواهيد گرفت.
با توجه به سن دامنه، اعتبار دامنه و داشتن بك لينك از سايتهاي ديگر، زمان لازم براي دستيابي به سئو مناسب براي سايتهاي قديمي تر تا حد زيادي كاهش مي يابد. زيرا براي سايت جديد نزديك به يك سال زمان جهت كسب بك لينك مناسب و افزايش اعتبار دامنه لازم است و بسياري از مشتريان تا اين حد صبر نخواهند داشت. همين امر موجب ميشود كه بعضي از متخصصين سايتهاي جديد را نپذيرند مانند Jim Boykin – We Build Pages

براي سئو سايت قديم يك شركت بايد آناليز و گزارش كاملي از وضعيت كنوني و نقاط ضعف و قوت آن مانند رتبه الكساي كنوني سايت، رنك گوگل، شبكه لينك دهي داخلي، نقشه سايت، نحوه آدرس دهي صفحات و… تهيه كنيد. تمامي صفحات بايد با دقت و وسواس خاصي بررسي شده و آنهايي كه تاثير مثبتي ندارند حذف شوند.

سئو يك سايت قديمي نيازمند ظرافت و دقت بالايي است

برخي از سايتها بخوبي طراحي و كدنويسي شده اند و با چند تغيير كوچك و تعيين استراتژي اصولي براي سئو پيشرفت چشمگيري خواهند داشت، ولي بعضي ديگر نيازمند تغييرات اساسي هستند كه ممكن است موجب حذف تمامي صفحات ايندكس شده توسط گوگل گردد. در بعضي موارد تعداد صفحات و مطالب سايت بقدري زياد است كه متخصص سئو شما تنها استراتژي خود را برروي مطالب جديد متمركز كرده و از سئو مطالب قديمي چشم پوشي ميكند.

مديريت و پشتيباني وبسايت در بسياري از شركتها و موسسات توسط شركت يا افراد ديگري انجام ميگيرد كه عموما از ارائه اطلاعات و همكاري با افراد جديد خودداري ميكنند، ارتباط ميان شما و متخصص سئو به تنهايي نميتواند راه گشاي بهبود وضعيت سايت باشد، در نتيجه تلاش كنيد تا شرايط مطلوب براي دسترسي و تسلط كامل متخصص بر مديريت سايت را مهيا كنيد و يا ارتباط مستقيم و دوستانه اي بين او و طراح سايت برقرار نماييد.
طراحي سايت جديد و سئو همزمان

در صورتيكه طراحي و بهينه سازي سايت هر دو به يك نفر سپرده شوند، رعايت اصول سئو به مراتب راحتتر خواهد بود ولي اين امر نيازمند توانايي يك شركت و يا فرد در هر دو زمينه است.

همزمان با طراحي سايت موارد لازم براي انجام سئو سايت در آن قرار داده ميشود و با انتشار هر مطلبي در سايت بهينه سازي آن نيز انجام ميگيرد، همچنين شما زمان لازم براي آزمون و خطا در استراتژي هاي مختلف و تاثير آنها بر بهينه سازي سايت خود را خواهيد داشت. در اين روش هزينه اي كه براي يك اشتباه يا ريسك ميپردازيد به مراتب كمتر است.

مديريت لينكهاي ورودي به سايت را در اختيار داشته و از كيفيت آنها اطمينان خواهيد داشت، زيرا هر لينك به سايت خود را با مشاوره متخصص سئو كسب خواهيد كرد. لينك سازي بين صفحات داخلي سايت و انتشار بروز مطالب در شبكه هاي اجتماعي همگي در گسترش مخاطبين شما و بهبود وضعيت كلي سئو تاثيرگذارند.

براي دريافت گزارش و پيگيري ميزان پيشرفت تنها به يك نفر مراجعه ميكنيد و كليه مسئوليتها بر عهده او خواهد بود از اينرو ارزيابي عملكرد متخصص سئو براي شما بسيار آسان ميشود.

در نظر داشته باشيد كه سئو سايت جديد نيازمند صرف زمان زيادي بوده و همكاري شما با متخصص ميتواند بر سرعت اين پروسه بيافزايد. قبل از تصميم گيري بين يكي از اين دو گزينه با چند كارشناس سئو مشورت كنيد و مزايا و معايب كار را متناسب با شرايط خود بسنجيد.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۲:۵۲

در مقالات متعددي از سارين وب به اين نكته اشاره كرديم كه بعد از  طراحي سايت مهمترين عامل براي يك كسب وكار بعد از  طراحي سايت ، توجه به سئو و البته صفحه اول است . دراين مقاله به اهميت صفحه اول گوگل براي هر كسب وكاري مي پردازيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

هر روز ميليون‌ها جستجو در موتورهاي جستجو توسط كاربران انجام مي‌گيرد كه بيش از ۷۰٪ آن در گوگل انجام مي‌گيرد. موتورهاي جستجوي ياهو و بينگ هركدام به ترتيب ۷.۰۷ و ۹.۲۶ درصد از اين بازار سهم دارند. در نتيجه حضور در صفحه اول گوگل از اهميت بالايي برخوردار است.
آمارها حاكي از آن است كه ۹۰ درصد كاربران تنها صفحه اول گوگل را مشاهده مي‌كنند و هيچ گاه به صفحات بعدي وارد نمي‌شوند. در واقع عدم

براي كسب موفقيت، حضور در صفحه اول گوگل و بطور خاص سه نتيجه اول آن ضروري است. بررسي آمارها توسط Optify نشان داده است كه 36.4 درصد از كاربران بر روي اولين پيشنهاد گوگل كليك مي‌كنند و اين مقدار براي رتبه دوم و سوم به 12.5 درصد و 9.5 درصد كاهش مي‌يابد. به عبارت ديگر سهم جذب بازديدكننده براي رتبه اول در صفحه اول گوگل به اندازه مجموع ورودي رتبه‌هاي دوم تا پنجم است.

چگونه بعد از طراحي سايت صفحه اول گوگل را تصاحب كنيم ؟

در آفريقا يك شير براي زنده ماندن مي‌داند كه هر روز بايد از كندترين آهو سريعتر بدود. دسترسي به اولين رتبه براي يك سايت جديد سخت و غيرممكن بنظر مي‌رسد ولي شما بايد در ابتدا هدف خود را حضور در صفحه اول گوگل قرار دهيد و پس از دستيابي به آن يك به يك رقبا را پشت سر بگذاريد تا به پيشنهاد اول گوگل تبديل شويد، همچون شيري كه هر روز براي زنده ماندن كندترين آهو را شكار مي‌كند.

يكي از عوامل تاثيرگذار بر ورود كاربران از صفحه اول گوگل به سايت شما توضيحات صفحه و نحوه نمايش آن در نتايج جستجوي صفحه اول گوگل است. شما با نوشتن توضيحات مناسب و مربوط به مطلب مي‌توانيد بازديدكننده بيشتري به سايت خود جذب كنيد. به اين طريق ممكن است شما در صفحه اول گوگل رتبه سوم را داشته باشيد ولي بازديدتان از رتبه دوم هم بيشتر باشد.

امروزه گوگل بعد از طراحي سايت اهميت زيادي براي فاكتورهاي كيفي در رتبه بندي سايت‌ها قائل مي‌شود. به طور كلي گوگل به دنبال ارائه بهترين تجربه كاربري (UX) به كاربرانش اس

هرچقدر سايتي كه در صفحه نتايج جستجوي گوگل ظاهر مي‌شود عنوان و توضيحات جذابي داشته باشد، نرخ كليك آن و در نهايت رتبه‌اش نيز در گوگل ارتقا خواهد يافت. براي اينكه بدانيد گوگل صفحه شما را به چه شكلي در نتايج نشان مي‌دهد مي‌توانيد از شبيه ساز ارائه شده توسط خود گوگل استفاده كنيد. (كليك كنيد richsnippets)


چطور در صفحه اول گوگل بعد از طراحي سايت بمانيم؟

پس از كسب جايگاه مناسب و حضور در صفحه اول گوگل كار شما تمام نميشود. شما بايد همچنان براي حفظ اين جايگاه تلاش كنيد. براي دست يابي به اين مهم فعاليت هاي زير ضروري است:

- چند وقت يك بار مطالب خود را به روز كنيد و اطلاعات تكميلي به كاربران ارائه دهيد.
- جايگاه مطلب را در صفحه اول گوگل بررسي كنيد و ميزان كليك كاربران را با اعداد ميانگين نمودار بالا مقايسه كنيد، اگر تعداد كليك ها پايين است عنوان و توضيحات را بازبيني كنيد.
- براي مطالب خود لينك سازي كنيد و در صفحات و سايت هاي مرتبط آن را معرفي كنيد.
- محتواي خود را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذاريد.
- نظرات كاربران را در مورد متن خود بپرسيد و به درستي پاسخ آنها را بدهيد.

به محض اينكه به صفحه اول گوگل ميرسيد رقابت اصلي شما آغاز ميشود. رقبا را يك به يك بررسي كنيد و تلاش كنيد كه جايگاه آنها را بگيريد.


تغييرات جديد در صفحه اول گوگل و تاثير آن بر سئو
به صورت مدام گوگل در حال افزودن امكانات جديد و ايجاد تغييراتي در نحوه نمايش نتايج جستجو است. هريك از اين تغييرات در صفحه اول گوگل ميتواند موجب افزايش يا كاهش بازديدكننده هاي شما شود. بطور مثال زمانيكه عبارتي در گوگل جستجو ميشود و باكس نمايش نقشه در كنار نتايج ظاهر ميشود به طور حتم درصدي از كاربران پاسخ خود را از طريق اين باكس دريافت ميكنند و ممكن است ديگر نيازي به انتخاب يكي از سايت هاي موجود در صفحه نباشند.

به تازگي گوگل تغييراتي در نحوه نمايش نتايج و تعداد كاراكترهاي توضيحات هر سايت ايجاد كرده است. قبلا براي هر نتيجه در گوگل حداكثر ۱۷۰ كاراكتر نمايش داده ميشد در حاليكه اين تعداد به ۳۲۰ كاراكتر افزايش يافته است. اين افزايش موجب شده كه صفحه اول گوگل طولاني تر شده و براي رسيدن به نتايج پايين تر نياز به اسكرول بيشتري باشد. اين اتفاق ميتواند تاثير منفي بر ميزان بازديدكننده رتبه هاي پايين تر داشته و در مقابل رتبه هاي ۱ تا ۴ را بيشتر در ديدرس كاربر قرار دهد.


هدف نهايي گوگل آن است كه پاسخ كاربران را در سريعترين زمان ممكن بدهد و شايد در نظر داشته باشد با تقويت الگوريتم هاي خود به نقطه اي برسد كه براي هر جستجو تنها ۵ نتيجه اصلي به كاربر نمايش دهد. در صورتيكه اين اتفاق اجرايي شود به طور حتم تغييراتي اساسي در سئو و استراتژي هاي آن ايجاد خواهد شد.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۵۸:۵۹

با گسترش كسب وكار هاي اينترنتي و لزوم   طراحي سايت  براي هر كسب وكار ، مفاهيم جديدي نيز در كنار اينها به وجود آمده است . در ادامه همراه با   طراحي سايت باشيد.

در بازاريابي اينترنتي يك از مدل هاي جالب براي آگاهي از نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي، استفاده از مدل MOT Moments Of Truth يا لحظات حقيقي است. در اين مدل سعي مي شود نقاط تماس مشتري با برند در جاهاي مختلف شناسايي شود و با سرمايه گذاري بهتر در آن ها، فرآيند بازاريابي و فروش شركت آسان تر شود. حال ببينيم MOT چيست؟

لحظات حقيقي (MOT) چيست ؟ در بازاريابي اينترنتي بعد از   طراحي سايت 
در مدل هاي قديمي بازاريابي اين لحظات حقيقي خطي يا يكباره در نظر گرفته مي شد. در حاليكه امروزه با تحليل رفتار خريداران فروشگاه هاي اينترنتي مشخص شده است كه اين لحظات حقيقي لزوما خطي نبوده و ممكن است با ترتيب هاي مختلفي اتفاق بيافتد. در ادامه 4 لحظه حقيقي براي ترسيم نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي توضيح داده شده است.

لحظه حقيقي صفر ام (ZMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
اولين بار گوگل اصطلاح لحظه حقيقي صفرم (Zero Moment of Truth) را به كار برد. در نقشه سفر مشتري لحظه حقيقي صفرم به زماني گفته مي شود كه فرد براي خريد كالا يا خدمات خاصي احساس نياز كرده و شروع به جستجو و جمع آوري اطلاعات در مورد آن مي كند.

جمع آوري اطلاعات صرفا مختص به جستجوي اينترنتي نمي شود و فرد ممكن است از دوستان و آشنايان خود نيز سوال كند. نكته قابل توجه اين است كه جستجوي اينترنتي در تصميم گيري نهايي خريد فرد نقش بسيار مهمي دارد. طبق تحقيقات گوگل مردم به طور متوسط براي تصميم گيري خريد كالاي هاي مورد نياز خود حدودا از 10 منبع مختلف اطلاعات كسب مي كنند.

لحظه حقيقي صفرم در نقشه سفر مشتري دقيقا جايي است كه بازاريابي محتوايي كاربرد اصلي خود را نشان مي دهد. در اين مرحله افراد به دنبال اطلاعات هستند و نمي دانند كه شركت ها با توليد محتواي مفيد و سئو شده در حال بازاريابي بر روي آن ها هستند. شركت ها با ارائه اطلاعات مفيد در مشتريان بالقوه اعتماد ايجاد مي كنند و اگر در طراحي وب سايت خود اصول بازاريابي و تبليغات را به درستي رعايت كنند و از دعوت كننده ها (CTA) به طور مناسبي استفاده كرده باشند، نرخ تبديل سايت افزايش پيدا كرده و تعداد خريداران نهايي نيز بيشتر مي شود.

در لحظه حقيقي صفرم از نقشه سفر مشتري بايد براي بازاريابي محتوا در سايت فروشگاهي از موارد زير استفاده كرد:

توليد محتوا در قالب مقاله كه حاوي سوالات بالقوه مشتريان باشد
توليد محتوا براي شبكه هاي اجتماعي مانند: عكس نوشته، ويديو، تصاوير گرافيكي و …
اشتراك گذاري ويديوهاي آموزشي در خصوص نحوه استفاده از محصول در آپارات، يوتيوب و …
ارائه يك كتاب الكترونيكي (ايبوك) كم حجم براي معرفي محصول و …
نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (FMOT) در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (First Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد محصول يا خدمات مورد نظر خود را پيدا كرده و مي خواهد اقدام به خريد كند. در اين مرحله فرد هنوز تصميم نهايي به خريد اينترنتي نگرفته و به همين دليل ارائه اطلاعات تكميلي زير در صفحه معرفي محصول مي تواند بسيار مفيد باشد:

قيمت و درصد تخفيف محصول
نحوه ارسال محصول (پست پيشتاز، پست سفارشي و …)
تعداد نظرات و ميزان امتياز كاربران به محصول
زمان تحويل محصول
دارا بودن گارانتي يا ضمانت تعويض و …
همچنين ارزش كيفيت تجربه كاربري (UX) در طراحي وب سايت در اين مرحله مشخص مي شود. اينكه فرد در هنگام بازديد از سايت حس خوبي بدست آورد و بتواند فعاليت هاي مورد نيازش در سايت را به آساني و بدون مشكل انجام دهد، روي هم رفته بر تصميم خريد اينترنتي او تاثير بسيار زيادي دارد.

بازاريابي در شبكه هاي اجتماعي و حضوري موثر در اين رسانه ها و ارائه اطلاعات مفيد مانند: شماره تلفن هاي شركت، نحوه سفارش محصولات، پاسخگويي به سوالات و ابهامات مشتريان و … همگي در ايجاد اعتماد و ترغيب مشتريان بالقوه به خريد موثر است.

لحظه حقيقي دوم (SMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي دوم (Second Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد از سايت خريد اينترنتي كرده و با رسيدن محصول به دستش از آن استفاده مي كند. اگر تجربه اي كه فرد با استفاده از محصول بدست مي آورد با آن چيزي كه در سايت وعده داده شده بود همخواني داشته باشد، ارتباط بهتري با برند پيدا مي كند. همچنين تجربيات خود از محصول را در سايتي كه از آن خريد كرده به صورت نظر و امتياز به اشتراك گذاشته و يا در شبكه هاي اجتماعي خود شيير مي كند.

يكي از مشكلات اصلي برندها در اين مرحله عدم انجام بازاريابي محتوا پس از خريد است. يعني محتوايي توليد نمي كنند كه حاوي نحوه استفاده از محصول، نحوه تعمير محصول و … باشد يا در شبكه هاي اجتماعي به سوالات خريداران در خصوص ويژگي هاي خاص محصول پاسخ درستي نمي دهند. در صورتي كه اگر اين كارها به درستي انجام شود خريدار به طرفدار برند تبديل شده و علاوه بر اينكه دوباره از سايت خريد اينترنتي مي كند، بلكه آن را به دوستان و آشنايان خود نيز معرفي خواهد كرد.

لحظه حقيقي سوم (TMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي سوم (Third Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري نيز بعد از خريد اينترنتي اتفاق مي افتد. در اين مرحله فرد كاملا با برند به تعامل مي پردازد و شبكه هاي اجتماعي آن را دنبال كرده و با ساير مشتريان تبادل نظر مي كند و يا در خبرنامه ايميلي سايت عضو مي شود تا از اخبار سايت و تخفيفاتي كه به مناسب هاي مختلف بر روي محصولات اعمال مي شود آگاه گردد. در اين مرحله بايد تلاش نمود با حضور موثر در شبكه هاي اجتماعي و ايميل ماركتينگ افراد را دوباره به سايت بازگرداند و ارتباط با آن ها را حفظ نمود.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۵۵:۴۲

بعد از  طراحي سايت مهم ترين مشكلي كه براي هر وبسايت پيش مي آيد ترك كاربران سايت است . اما اين مشكل قابل حل است . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

 طراحي سايت شما قديمي است و نياز به بازطراحي داريد

اين يك حقيقت تلخ است كه همه كاربران به ظاهر سايت شما توجه ميكنند. بعنوان مثال ميتوان از روي جلد يك كتاب حدودا تشخيص داد كه چه سالي منتشر شده و چقدر كهنه است. همين ديد نسبت به وبسايت نيز وجود دارد. تحقيقات آماري نشان ميدهد كه نزديك به ۹۴ درصد كاربران به سايت هايي با طراحي قديمي و كاربري سخت اعتماد نميكنند و ممكن است به سرعت سايت شما را ترك كنند. متاسفانه اين دست طراحي ها در سايت هاي دولتي و پرتال هاي كاربردي بسيار به چشم ميخورد و كاربران مجبور به استفاده از اين فضاها ميشوند.

پيشنهاد ميشود هر دو سال يك بار طراحي سايت خود را بازبيني كرده و صفحات را با تكنولوژي ها و متدهاي روز طراحي سايت بازنويسي كنيد.
نميتوان يك ادبيات مشخص براي همه سايت هاي اينترنتي تعيين كرد بلكه بايد براساس مخاطبين سايت و نوع محصولات يا خدمات عرض شده ادبيات خود را مشخص كنيد. بعنوان مثال اگر مخاطبين شما در گروه سني جوان هستند استفاده از كلمات دشوار و مفاهيم سنگين نميتواند جذاب باشد و در مقابل براي سايت هايي در زمينه اقتصاد و سياست نميتوان از كلمات و عبارات روزمره استفاده نمود.

همخواني نداشتن ادبيات شما با سليقه مخاطب ميتواند موجب بي اعتمادي يا سرخوردگي در مخاطب شود، اين تناقض يكي از مهمترين دلايل ترك سايت شما توسط كاربران است.

استفاده از تكنولوژي هاي قديمي در  طراحي سايت 
مدت هاست كه استفاده از Flash Player در طراحي وب سايت منسوخ شده است، در حاليكه تا همين چند سال پيش بعنوان يكي از تكنولوژي هاي پرطرفدار طراحي سايت محسوب ميشد. اما هنوز سايت هايي وجود دارند كه بخش هايي از محتوا يا المان هاي آنها با استفاده از فلش در سايت نمايش داده ميشوند. اين تكنولوژي هم اكنون در بسياري مرورگرها غيرفعال شده و براي استفاده از آن نياز به اجازه مستقيم كاربر است. همچنين حجم صفحاتي از اين دست بسيار بالا بوده و زمان بسياري براي نمايش محتوا به كاربر نياز دارند.

استفاده از فلش در  طراحي سايت 
اگر پلن درآمدزايي شما براساس تبليغات طرح ريزي شده است نميتوانيد به طور كلي آنها را حذف كنيد ولي دليلي وجود ندارد كه حضور تبليغات موجب آزار بازديدكنندگان سايت شود. افرادي كه براي تبليغ در سايت شما هزينه ميكنند انتظار دارند كاربران سايت شما را به سايت يا محصول خود جذب كنند ولي استفاده بيش از حد از تبليغات در صفحه موجب ميشود اولا كاربر به هيچ يك از آنها توجه نكرده و ثانيا به سرعت سايت شما را ترك كند. تصوير زير يك نمونه نادرست از تبليغات در سايت است. تقريبا هرچيزي كه در اين صفحه براي كاربر قابل مشاهده است نوعي از تبليغات بوده و ارتباطي با محتواي صفحه ندارد.

استفاده از تبليغات آزار دهنده در  طراحي سايت 
براي تاثيرگذاري تبليغات بايد از ايده هاي نو و ارتباط معنايي استفاده كنيد. بعنوان مثال تبليغ خميردندان در يك سايت كه مطالب آن در حوزه سلامت دهان و دندان هستند ميتواند بسيار تاثيرگذار باشد ولي همين تبليغ در يك سايت ورزشي جذابيت زيادي نخواهد داشت. تلاش كنيد تبليغاتي را در سايت خود نمايش دهيد كه از نظر موضوعي به سايت شما مرتبط باشند و كيفيت محصول و ارايه آن بالا باشد.

همچنين بسياري از كاربران از طريق تلفنن همراه خود وارد سايت ها ميشوند و عموما با سرعت پايين يا حجم محدود وارد سايت شما ميشوند. زمانيكه متوجه شوند به دليل وجود ويديو يا آهنگ صفحه شما سنگين است ممكن است ترجيح دهند محتواي مورد نظر خود را در صفحه اي ديگر جستجو كنند و اين يعني شكست در طراحي سايت. اين مورد در طراحي فروشگاه اينترنتي اهميت بيشتري نيز خواهد داشت زيرا در اين فضا كاربران به سختي اعتماد ميكنند و با هر بهانه اي از خريد منصرف ميشوند.

ساختار منوي سايت و نحوه دسترسي مناسب نيست
احتمالا براي خود شما هم اتفاق افتاده است كه وارد يك سايت ميشويد و به دنبال اطلاعات خاصي در آن هستيد ولي نميتوانيد مسير مناسب براي دسترسي به آن را پيدا كنيد. در اين شرايط احتمالا فكر ميكنيد طراح اين سايت هيچ تفكر و تجربه اي در ساخت آن نداشته است.

تلاش كنيد گزينه هاي موجود در منوي سايت كاملا شفاف و قابل فهم بيان شده باشند و از عباراتي بهره بگيريد كه در تجارت شما و در ميان كاربران رايج است. استفاده صحيح از ابزارهاي جستجو در كنار منو ميتواند شانس دستيبابي كاربران به محتوا را افزايش دهد.

سرعت سايت شما پايين است
يكي از فاكتورهاي تاثيرگذار بر سئو سايت سرعت بارگزاري صفحات است ولي اين فاكتور بر تجربه كاربري نيز تاثير بسياري دارد. اگر زمان لود شدن صفحه طولاني باشد كاربران براي دريافت اطلاعات مورد نظر خود به سايت يا صفحه ديگري مراجعه خواهند كرد. تحقيقات نشان ميدهد كه ۴۷ درصد كاربران انتظار دارند صفحه در كمتر از ۲ ثانيه به صورت كامل در دسترس باشد و هر ثانيه تاخير در لود صفحه تقريبا ۱۶ درصد بر نرخ خروج كاربران تاثير خواهد داشت. همچنين بسيار مشاهده ميشود كه با انتخاب هاست يا سرور ارزان و ضعيف سايت شما در ساعاتي از روز از دسترس خارج ميشود و كاربر با صفحات ۴۰۴ يا خطاي ۵۰۰ مواجه ميشود.

ايرادات سرور در  طراحي سايت 
براي افزايش سرعت سايت تكنيك هاي مختلفي وجود دارد كه در مقاله افزايش سرعت سايت به آن اشاره شده و براي بررسي اين فاكتور در سايت شما نيز ابزار page insights از طرف گوگل معرفي شده است.

 

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۱۳:۲۲

 طراحي سايت تعاملي چند وقتيست كه به گوش ميرسد . اما به راستي اين گونه طراحي چيست و كجا كاربرد دارد ؟ در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

 طراحي سايت  تعاملي فرآيندي است كه در آن طراح به ايجاد رابط وب جذاب با استفاده از منطق و تمركز بر رفتار و اعمال كاربر مي پردازد. اين نوع  طراحي سايت از تكنولوژي و اصول برقراري ارتباط درست با مخاطب براي ايجاد يك تجربه ي كاربري (UX) خوب استفاده مي كند. باب بكسلي در مقاله “معرفي طراحي تعاملي” كه در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، مبحث طراحي تعاملي را به ۵ زمينه ي كلي تقسيم كرد:

- ارتباط انسان/ماشين كه همان ارتباطي است كه بين دستگاه و كاربر برقرار مي شود.
- كنش/واكنش كه به چگونگي ايجاد تعامل ها مي پردازد.
- وضعيت كه به ما اطمينان مي دهد كاربر از آنچه كه در نرم افزار اتفاق مي افتد و چرايي آن، آگاه است.
- جريان كار كه به ما اطمينان مي دهد كه كاربران مي دانند با استفاده از يك ابزار يا نرم افزار چه اتفاقي مي افتد.
- سوء عمل كه ايرادات ناگزير را در نظر مي گيرد.
- همچنين مسائلي را نيز بايد طراح هنگام طراحي تعاملي در نظر بگيرد تا ارتباط مناسبي با كاربران برقرار كند. يكي از معتبرترين منابع طراحي تجربه كاربري، چند سوال و پاسخ آن ها را براي تشخيص طراحي تعاملي مناسب پيشنهاد مي دهد.

كاربر با استفاده از ماوس، انگشت يا قلم چگونه مي تواند با رابط ارتباط برقرار كند و چه كارهايي مي تواند انجام دهد؟
كاربر براي برقراري تعامل با رابط مي تواند چه دستورهايي بدهد؟
آيا ظاهر رابط به كاربر سرنخي درباره طرز كار آن مي دهد؟
پيش از اينكه كاربر عملي را انجام دهد، چه اطلاعاتي را در اختيار او قرار مي دهيد؟
براي جلوگيري از اشتباه آيا محدوديت يا قيدي تعريف شده است؟
آيا اخطارهاي خطا راهي را براي تصحيح در پيش پاي كاربر قرار مي دهد؟
آيا از لبه ها و گوشه ها به طور هدفمند براي قرار دادن المان هاي تعاملي استفاده كرده ايد؟
وقتي كاربر يك عملي را انجام مي دهد و به پايان مي رساند چه بازخوردي مي گيرد؟
زمان بين انجام عمل توسط كاربر و مشاهده ي پاسخ چقدر است؟
آيا المان هاي رابط داراي سايز و اندازه ي مناسبي هستند؟
آيا از استانداردها پيروي مي كنيد؟
آيا از فرمت هاي آشنا و معروف استفاده كرده ايد؟


اگر خود را در حال پرسيدن سوال هاي بالا يا فكر كردن به آن ها ديده ايد، شما يك طراح تعاملي هستيد. طراح تعاملي فردي از اعضاي تيم: طراحي، توسعه، خلاقيت يا بازاريابي است كه در تدوين استراتژي طراحي، شناسايي تعامل هاي كليدي محصول، ايجاد نمونه براي آزمايش، به روز بودن و جلو رفتن با روند روز دنيا براي اثرگذاري بيشتر بر كاربر كمك مي كند. اين وظايف ممكن است كمي پيچيده و شامل مفاهيم مختلف به نظر برسد. براي ساده تر كردن كار، اكثر شركت ها يك طراح تعاملي سايت استخدام مي كنند تا مطمئن شوند كاربران به خوبي با وب سايت‌شان ارتباط برقرار مي كنند.

راه هايي كه از طريق آن افراد وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند متفاوت است. برخي از موسسات رسمي طراحي، به آموزش طراحي وب سايت تعاملي مي پردازند و عده اي از طريق اين موسسات وارد حوزه طراحي تعاملي سايت شده اند. برخي نيز بر اثر اتفاق و يا بر اثر تجربه وارد اين حوزه شده اند. با اين وجود طراحان سايت تعاملي داراي صفات مشتركي نيز هستند. برخي از صفات مشترك طراحان تعامل، اشتياق آن ها به دانستن اينكه چيزها چگونه كار مي كنند، نترسيدن از سوال پرسيدن و قابليت بصري كردن و بازي كردن با مفاهيم و المان ها با شيوه هاي جديد است.

مفاهيم و اصول  طراحي سايت  تعاملي
چه چيزي باعث تمايز طراحي تعاملي با خود طراحي مي شود؟
چه چيزي طراحي تعاملي را به جلو مي برد؟


اين سوالات كمي مبهم به نظر مي رسند. درباره ي طراحي تعاملي زياد صحبت مي شود و اين به دليل ارزش طراحي تعاملي است. حقيقت اين است كه طراحي تعاملي بخشي از يك طراحي خوب در طراحي و توسعه زمينه هاي ديجيتال، وب و اپليكيشن است. در مقاله ي معتبري كه در سال ۲۰۰۹ توسط UX Booth منتشر شد، به مفاهيمي كه در پيش بردن طراحي تعاملي سايت نقش داشته اند اشاره شد:

 طراحي سايت تعاملي هدف محور :  سايت يا تعامل شما با آن به چه دليل ايجاد شده است؟ هدف آن چيست؟ اين هدف را دريابيد و مطمئن شويد كه نرم افزار شما به خوبي در راستاي اين هدف كار مي كند.
رابط نامرئي: شما نمي توانيد بهترين رابط را ببينيد! بهترين رابط اصلا وجود ندارد، و زمان بارگذاري و پاسخ دهي آن به قدري كوتاه است كه اصلا نمي توان آن را ديد. يك رابط خوب كاربر را به فكر كردن وا نمي دارد و باعث سردرگمي و كلافه شدن او نمي شود.


قابليت استفاده آسان: رابط هايي كه فهم وضعيت سيستم مورد نظر و استفاده از آن را آسان مي كنند، رابط هاي كاربري بهتري هستند.
كارايي خوب: بهترين طراحي ها (چه تعاملي چه صنعتي) به گونه اي هستند كه خودشان با كاربر ارتباط برقرار مي كنند و فرم تابعي از عملكرد است.
آموزش پذيري: اجزاي آشنا بخش عمده اي از يك رابط كاربري را تشكيل مي دهند. طراحان تعاملي خوب در مواجهه با چالش هاي مشابه از تجارب قبلي خود بهره مي برند. آن ها از مجموعه اي از الگوها براي حل چالش هاي پيش روي خود استفاده مي كنند.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۴:۵۶

هرساله با وجود تكنولوژي هاي جديد در طراحي سايت ، دگرگوني هاي متعددي به وجود مي آورد. اين تكنيك ها در  طراحي سايت بسيار زياد است . ين مقاله تلاش ميكنيم محبوب ترين تكنيك ها در طراحي سايت هاي مدرن را بررسي كرده و تاثير هر يك از آنها در ارتباط كاربر با سايت را بررسي كنيم. در اين بخش المان هايي مورد توجه قرار گرفته اند كه در سايت هاي زيادي ديده ميشوند و يا براي مدتي طولاني مورد توجه قرار گرفته اند.

استفاده از فونت اختصاصي با سايز بزرگ در  طراحي سايت 
در گذشته نه چندان دور فضاي وب فارسي به چند فونت خاصي شامل arial، Tahoma و در مواردي BYekan محدود ميشد ولي خوشبختانه در حال حاضر تنوع فونت هاي فارسي در دسترسي براي طراحي سايت بسيار زياد شده است. با وجود تنوع زياد، بسياري از شركت ها تلاش ميكنند با طراحي يك فونت اختصاصي سايت و هويت برند خود را متمايز از ديگران ارايه كنند.

استفاده از فونت اختصاصي به كاربر كمك ميكند كه سريعا حضور در سايت شما را تشخيص دهد. اين تكنيك در اولين بازديد موجب جلب توجه كاربران و در مراجعات بعدي روشي براي تثبيت هويت برند شما خواهد بود.

زمانيكه از فونت هاي اختصاصي در طراحي وب سايت خود استفاده ميكنيد بهتر است در فضاهايي از سايت يا صفحه اصلي، متن را با سايز بزرگ نمايش دهيد تا ضمن جلب توجه كاربران نشان دهنده تفاوت هاي موجود در فونت شما باشد. يكي از شركت هايي كه با طراحي اختصاصي فونت توانسته فضاي كاري خود را با رقبا متمايز كند سايت سامسونگ فارسي است.

 طراحي سايت با فونت اختصاصي

اگر به فكر طراحي فونت اختصاصي براي سايت خود هستيد بايد مشكلات و سختي هاي اين كار را نيز بشناسيد. طراحي يك فونت استاندارد نيازمند شناخت دقيق از استانداردهاي طراحي فونت و البته اصول  طراحي سايت  است. صرف داشتن يك فونت اختصاصي به معني برتري و تمايز شما نيست. اين فونت بايد به خوبي معرف برند شما بوده و البته خوانايي مناسبي داشته باشد.

فرمت فايل فونت براي مرورگرها و دستگاه هاي مختلف فرق ميكند و شما بايد فونت خود را به گونه اي طراحي كنيد كه در همه فرمت ها در دسترس بوده و در تمامي مرورگرها نمايش مناسبي داشته باشد.

تصاوير بزرگ و البته ريسپانسيو در  طراحي سايت 
تكنيك استفاده از تصاوير بزرگ در  طراحي سايت  كه اصطلاحا با نام hero images شناخته ميشود يكي از رايج ترين المان هاي موجود در سايت هاي مدرن محسوب ميشود و مهمترين دليل رواج آن كارايي بالا براي انتقال سريع و شفاف پيام به مخاطب است. ميتوان گفت اين تكنيك جايگزين مناسبي براي اسلايدر است كه هم موجب ميشود حجم صفحه بالا نرود و هم به جاي نمايش چند اسلايد تمركز آن بر روي يك پيام مشخص است.

استفاده از تصاوير بزرگ به همراه متن يا عنوان بر روي آن به شما اجازه ميدهد پيام خود را همراه با تصوير به كاربران منتقل كنيد و در يك نگاه همه توجه كاربر را به اين پيام معطوف كنيد. اگر پيام شما واضح و البته جذاب باشد كاربر براي مشاهده ادامه صفحه و مطالعه محتواي آن ترغيب ميشود. طراحي سايت بانيلينك را ميتوان يك نمونه مناسب از بكارگيري تكنيك Hero Header دانست.

 طراحي سايت  مدرن با استفاده از hero header

مهمترين چالشي كه با آن روبرو خواهيد بود سايز صفحه نمايش كاربران و تنوع تلفن هاي همراه است. ممكن است تصوير شما براي نسخه دسكتاپ سايت كاملا جذاب و قابل درك باشد ولي هنگام نمايش آن در موبايل يا بايد در سايز كوچك نمايش داده شود و يا بخش هايي از آن بريده خواهد شد. در اين صورت پيام شما به درستي به مخاطب منتقل نشده و نقطه قوت سايت به نقطه ضعف آن تبديل ميشود.

دقت كنيد كه حتما براي نسخه موبايل و تبلت سايت نيز تصاوير مناسبي تهيه كرده و براساس سايز صفحه نمايش به كاربر نمايش دهيد يا سناريوي خود را در موبايل و تبلت به شكل ديگري طرح ريزي كنيد.

استفاده از ويديو بك گراند در صفحه اصلي  طراحي سايت 
نمايش ويديو در بك گراند صفحه اصلي معمولا در بالاترين بخش صفحه انجام ميشود؛ جايي كه كاربر اولين نماي سايت را مشاهده ميكند. استفاده از ويديو به عنوان بك گراند به نسبت تكنيك هاي ديگر جديد است و البته استفاده از آن محدود است زيرا موجب افزايش حجم صفحه و كاهش سرعت لود آن ميشود.

با وجود ايراداتي كه ويديوها از نظر حجم و سرعت دارند توانسته اند جايگزين مناسبي براي hero images در بسياري از سايت هاي معرفي شركت ها يا استارت آپ ها باشند. معمولا استفاده از ويديو در طراحي سايت شركتي يا مجموعه هايي كه انسان ها نقش مهمي در كيفيت خدمات دارند استفاده ميشود.

مهمترين دليل جذابيت ويديو بك گراند آن است كه كاربر را از همان لحظه اول با سايت درگير كرده و زمان حضور او در سايت را افزايش ميدهد. تحقيقات نشان ميدهد درك انسان از ويديو ۶۰ هزار بار سريعتر از مطالعه يك متن انجام ميشود و عموما كاربران سايت علاقه زيادي به مطالعه متن هاي موجود در صفحه ندارند.

 طراحي سايت  بااستفاده  از ويديو در بك گراند

همانطور كه در تكنيك تصوير بزرگ اشاره شد استفاد از ويديو نيز بايد در صفحه نمايش هاي گوناگون بهينه شود. با توجه به اينكه تهيه ويديو امري زمانبر و گرانقيمت است و كاربراني كه با موبايل وارد سايت ميشوند معمولا سرعت اينترنت بالايي ندارند پيشنهاد ميشود از يك تصوير جايگزين براي نمايش در موبايل و تبلت استفاده شود. عملا اثرگذاري ويديو بك گراند بيشتر در دسكتاپ خواهد بود.

 طراحي سايت  با تكنيك نيمه فلت
در سال ۲۰۱۳ كمپاني اپل طراحي سايت خود را از پايه تغيير داده و از طراحي فلت در طراحي سايت خود استفاده نمود. طراحي فلت به معني پرهيز از هرگونه طراحي سه بعدي در صفحه مانند سايه است. طراحي فلت موجب ميشود درك كاربران از محتواي صفحه افزايش يافته و سرعت بارگذاري صفحه افزايش يابد.

بسياري از شركت ها مسير اپل را دنبال كرده و به طراحي فلت روي آوردند ولي اين تكنيك با توجه به سادگي در طراحي وابستگي زيادي به استفاده از تصاوير مناسب خواهد داشت. استفاده از تصاوير نيز موجب افزايش حجم صفحه ميشود كه با هدف اوليه طراحي فلت در تناقض است. به همين دليل رفته رفته طراحي نيمه فلت جايگزين نسخه هاي ساده اوليه شده و به كارگيري سايه هاي كمرنگ و گراديان هاي رنگي در آن رايج شد.

فريم ورك متريال ديزاين را ميتوان يك نمونه مناسب از طراحي نيمه فلت با استفاده از سايه ها و انيميشن هاي مناسب دانست كه به سرعت مورد توجه بسياري از طراحان وب قرار گرفت.

استفاده از متريال ديزاين در  طراحي سايت  مدرن
مهمترين ايراد اين تكنيك سادگي بيش از حد المان هاي طراحي شده است كه ميتواند موجب خستگي كاربر و تكراري شدن صفحات شما شود. براي رفع اين مشكل به كارگيري تصاوير مناسب و انيميشن در طراحي وب سايت پيشنهاد ميشود كه ميتواند تا حد زيادي طراوت را به سايت شما بازگرداند.

يكي از تكنيك هاي جانبي براي افزايش كارايي طراحي نيمه فلت استفاده از فضاي منفي در صفحه است. فضاهاي خالي كه ميان المان هاي مختلف قرار داده ميشود به كاربر كمك ميكند تا محتواي مورد نظر خود را سريعتر پيدا كرده و مرز بندي بخش هاي مختلف صفحه را درك كند.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۱:۴۰

يكي از ويژگي هاي خوب گوگل براي وبسايت ها و شركت ، امكان ثبت موقعيت خودشان روي نقشه گوگل است . شما ميتوانيد بعد از طراحي سايت  و بالاآمدن وبسايت  اين كار را انجام دهيد . در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد.

همچنين ثبت سايت در نقشه گوگل اين فرصت را براي شما ايجاد ميكند تا نظرات مشتريان و مخاطبين خود را دريافت كرده و در معرض ديد عموم قرار دهيد. البته اين كار مشكلاتي را نيز براي شما ايجاد ميكند زيرا ممكن است با درج نظرات منفي و مغرضانه از طرف رقبا اعتبار شما زير سوال برود.

درج نظرات كاربران در نقشه گوگل بعد از  طراحي سايت  

گوگل الگوريتم هاي مختلفي براي تاييد نظرات كاربران و نمايش آنها دارد ولي در بيشتر موارد در بيشتر موارد كارايي لازم براي حذف نظرات مغرضانه از نقشه گوگل را ندارد. در اين مقاله تلاش ميكنيم تكنيك هايي كاربردي براي مقابله با اين نظرات منفي به شما ارايه دهيم. برخي از اين تكنيك ها ميتواند به موضوع بازاريابي ديدگاه نيز مرتبط باشد پيش پيشنهاد ميكنيم سري مقالات كامنت ماركتينگ را دنبال كنيد.

چه كساني لوكيشن خود را مي توانند ثبت كنند؟

به طور كلي ميتوان گفت هركسي كه با اكانت Gmail خود نتايج جستجوي گوگل و موقعيت شما در نقشه گوگل را مشاهده ميكند امكان مشاهده نظرات و امتياز دهي به شما را دارد. اين كار هم از طريق دسكتاپ و هم از طريق تلفن همراه امكان پذير است.

به عبارت ديگر هنگامي كه يك كاربر با اكانت جي ميل خود در گوگل جستجو انجام ميدهد ميتواند نظر خود را در مورد شركت هاي ثبت شده در نقشه گوگل اعلام كند. گوگل راه كاري براي سنجش ارتباط آنها با شركت يا سايت شما را نداشته و بيشتر نظرات تاييد خواهند شد.

نمايش نظرات در گوگل مپ بعد از  طراحي سايت  

همچنين با استفاده از App نقشه گوگل در تلفن همراه ميتوان براي موقعيت هاي ثبت شده اعلام نظر و امتيازدهي انجام دهيد. فرقي نميكند كه يك شركت، رستوران، كافه، محل گردشگري يا حتي يك پارك باشد. براي هر نقطه ثبت شده در نقشه گوگل قابليت درج نظر و امتيازدهي وجود دارد.

 

پاسخ گويي به نظرات منفي واقعي
اگر يك مشتري ناراضي فضايي مانند نقشه گوگل را براي درج نظرات خود و امتياز دهي به شما انتخاب ميكند؛ به اين معني است كه از پاسخ گويي شما به طور كلي نااميد شده و يا راهي براي ابراز مستقيم آن به خود شما نداشته است.

در قدم اول بهترين كار ارتباط مستقيم با اين فرد و دلجويي از او است. شايد واقعا شما در اين همكاري دچار ضعف بوده ايد و يا در حق ارسال كننده نظر اجحاف كرده ايد. در اين شرايط ميتوانيد مستقيما با فرد شاكي تماس گرفته و با ارايه پيشنهادات مختلف رضايت او را جلب كنيد.

نظرات منفي كاربران در نقشه گوگل را پاسخ دهيد
با جلب رضايت مشتري ناراضي احتمالا اولين اتفاق تغيير ديدگاه ارسالي او در بخش نظرات گوگل خواهد بود

در برخي موارد مشتريان ناراضي بدون آنكه حقي از آنها گرفته شده باشد اقدام به اين كار ميكنند و عملا تصور ميكنند كه حق با آنها بوده در حاليكه نظر شما چيز ديگري است. در اين شرايط بهترين راه حل براي شما پاسخ گويي به نظر كاربر در همان فضاي نقشه گوگل و رفع ابهام براي ساير افرادي است كه اين نظر را مشاهده ميكنند.

تصور كنيد كه صاحب يك رستوران هستيد و يكي از مشتريان شما در مورد كيفيت غذا يا نحوه ارايه آن ناراضي است. بعنوان مثال در بخش نظرات گوگل نوشته است كه غذا خيلي تند بود يا سرد سرو شد.

در اين شرايط شما دسترسي مستقيم به مشتري براي دلجويي نداريد ولي ميتوانيد در همين فضا با پيشنهاد يك غذاي مجاني و توضيح شرايط پيش آمده از او دلجويي كرده و به ساير كاربران نشان دهيد كه براي نظرات آنها و رضايت مشتريان ارزش زيادي قائل هستيد.

 

پاسخ گويي مستقيم و رفع ابهام براي ديگران بعد از  طراحي سايت  
در بسياري موارد نظرات منفي تنها با درج ستاره و بدون ديدگاه هستند در اين شرايط كاربر هيچ يك از استانداردهاي گوگل را زيرپا نگذاشته و عملا امكان حذف آن وجود ندارد. اگر به هردليل در قدم اول موفق نبوديد بايد از خود دفاع كنيد. در بيشتر موارد افرادي كه نظرات مغرضانه درج ميكنند هويت خود را پنهان ميكنند. يعني نام يا تصويري از آنها وجود ندارد.

در اين شرايط دفاع از خود بسيار راحت است، اولين پاسخي كه ميتوان داد اين است كه از فرد ارسال كننده نظر درخواست كنيد هويت خود را براي شما مشخص كند تا بتوانيد رضايت او را با پيشنهادات جايگزين جلب كنيد. در ديدگاه خود حتما به ناشناس بودن فرد مذكور اشاره كنيد.

با اين كار ساير افرادي كه اين ديدگاه را مشاهده ميكنند متوجه خواهند شد كه احتمالا نظر ارسالي مغرضانه و بي اعتبار بوده است. همچنين از توجه و پيگيري شما به نيت واقعي و كيفيت خدمات شما پي ميبرند.

هرچقدر پاسخ ارسالي شما دقيق و طولاني باشد شانس تاثيرگذاري آن بيشتر بوده و افراد بيشتري آن را لايك خواهند كرد. با افزايش تعداد لايك ها نظر شما جايگاه بالاتري در ليست نظرات پيدا كرده و افراد بيشتري آن را خواهند ديد.

جبران نمره منفي با نظرات مثبت
از دوستان، مشتريان و همكاران خود درخواست كنيد تا با ارسال نظرات مثبت و تجربيات واقعي خود از همكاري با شما تاثير اين نظرات منفي را كمرنگ كنند. به طور متوسط امتياز بين 4.2 تا 4.5 يك امتياز منطقي و به نظر واقعي از طرف گوگل است.

شما ميتوانيد با درج 4 تا 5 نظر واقعي و با امتياز بالا تاثير يك نظر منفي را از بين ببريد و امتياز خود را مجدد افزايش دهيد. در اين بخش دقت كنيد كه ارسال نظرات غيرواقعي و جانب دارانه ميتواند براي كاربران شك برانگيز باشد.

پيشنهاد ميكنيم نظرات ارسال شده از طرف افراد واقعي و مشتريان راضي شما باشند نه اينكه خودتان چندين اكانت مختلف بسازيد و با استفاده از آنها به خود امتياز دهيد.

1- صداقت در كار ارزش بسيار بالايي دارد، ابزارهايي از اين دست براي نمايش اعتبار شما طراحي شده اند پس مهمترين نكته حفظ صداقت هنگام نمايش صداقت است! اگر از اين فضا براي بازاريابي يا ايجاد اعتبار غيرواقعي براي خود استفاده كنيد مردم به سرعت متوجه ميشوند و تاثير معكوسي بر روي آنها خواهد گذاشت.

2- رقابت سالم به رشد همه ي شركت هاي فعال در يك حوزه كمك ميكند. با تخريب رقبا عملا اعتماد مشتريان به صنف و حوزه كاري خود را از بين ميبريد. سقوط يك هواپيما حتي اگر به دليل نقص فني يا مشكلات جوي باشد اعتبار و امنيت كل ناوگان هوايي كشور را زير سوال خواهد برد.

  نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۰:۳۸

در  طراحي سايت  هرچه اسكرول صفحه كمتر باشد ، كاربر بيشتر مشتاق ميشود تا از سايت شما بازديد بكند . اما در اين مقاله قصد داريم به نكات و ترفند هاي  طراحي سايت  با اسكرول زياد و البته موفق اشاره كنيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

استفاده از اين روش دست طراح را در  طراحي سايت  باز مي گذارد اما اين تكنيك ضعف هايي نيز دارد. در اين روش طراح بايد دقت بسيار زيادي به محتوا، دسترسي و انيميشن داشته باشد. در اين مقاله به 5 ترفندي كه سبب مي شوند كاربر وب سايت را با اشتياق اسكرول كند مي پردازيم.

در  طراحي سايت محتواي اصلي را هميشه در دسترس و بالاي صفحه قرار دهيد.
طبق تحقيقات صورت گرفته كاربران به محض بارگذاري صفحه، اسكرول مي كنند. بنابراين توجه به محتواي بخش بالاي صفحه اصلي بسيار مهم است. محتواي قرار گرفته در اين قسمت به سرعت توسط كاربر ديده شده و سبب شكل گيري برداشت اوليه يا impression از وب سايت شما مي شود. كاربر كيفيت وب سايت را از اين قسمت مي سنجد. اگر محتواي قرار گرفته در اين بخش جذابيت و كيفيت لازم را داشته باشد كاربر مشتاق به اسكرول كردن و بازديد از ديگر بخش هاي وب سايت خواهد شد.

در  طراحي سايت  به فضايي كه كاربر به اسكرول نياز ندارد توجه كنيد

براي آنكه از اسكرول كردن كاربر اطمينان حاصل كنيد، بايد محتوايي ارائه كنيد كه جالب توجه باشد. براي اينكار جذاب ترين محتواي خود را در بخش بالايي صفحه نخست قرار دهيد. مثلا نكات جالبي را بگذاريد كه مي دانيد كاربر را مجذوب خود خواهند كرد. از تصاوير دلنشين در طراحي وب سايت خود استفاده كنيد، بازديد كنندگان توجه زيادي به تصاوير مي كنند.

در  طراحي سايت المان هاي گرافيكي حركت كاربر را در نظر بگيريد
بعضي اوقات بهترين روش براي تشويق كاربران به اسكرول، درخواست كردن از آنهاست. به طور صريح به آنها بگوييد كه محتواي بيشتر در پايين صفحه قرار گرفته است. يك ترفند زيركانه قرار دادن فلشي كه به سمت پايين نشانه رفته يا قرار دادن متن “لطفا اسكرول كنيد” است، با اين كار به كاربر اطلاع مي دهيد كه بخش اعظم محتوا در پايين صفحه قرار دارد.


در  طراحي سايت منوي سايت خود را در دسترس قرار دهيد

منوي سايت عاملي تعيين كننده در تجربه مثبت يا منفي كاربر از وب سايت دارد. يكي از ريسك هاي استفاده از تكنيك اسكرول طولاني در طراحي وب سايت، سردرگم نمودن كاربر است. اگر هنگام اسكرول كردن منو ناپديد شود، كاربر براي دسترسي به منو بايد دوباره به صفحه اول سايت اسكرول و مسير رفته را برگردد. اين عمل كاربر را گيج كرده و حوصله او را سر خواهد برد.

چون صفحه نمايش موبايل كوچكتر از صفحه نمايش كامپيوتر است، استفاده از منوي استيكي بخش اعظم صفحه را اشغال خواهد كرد. يكي از راه حل هاي اين موضوع، برنامه نويسي منو به گونه اي است كه وقتي كاربر به پايين اسكرول مي كند تا مطالب بيشتري را بخواند منو ناپديد شده و هنگام بازگشت به بالا منو پديدار شود.

منوي لغزان در  طراحي سايت 
استفاده از افكت هاي زيباي بصري مانند parallax scrolling و انيميشن هايي كه با اسكرول كاربر به نمايش در مي آيند سبب مجذوب كردن كاربران خواهند شد. استفاده از آنها اسكرول كردن را به كاري فرح بخش تبديل مي كند. كاربر پس از هر بار اسكرول و نمايش انيميشن كنجكاو شده و به اسكرول كردن ادامه ميدهد تا انيميشن هاي بعدي را هم ببيند.

مثلا مي توانيد سايت خود را به قسمت هاي قابل اسكرول مختلف تقسيم كنيد و در هر قسمت محتواي خود را با استفاده از انيميشن هاي خلاقانه معرفي كنيد. با هر اسكرول انيميشن ها به نمايش درآمده و با حركتي خلاقانه كاربر به قسمت بعدي راهنمايي مي شود.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۱۵:۳۵

همان طور كه در  طراحي سايت تجربه كاربري و تجربه طراحي وجود دارد، در سئو و بهينه سازي نيز همانند  طراحي سايت تجربه كاربري وجود دارد . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد تا درباره تجربه كاربري در سئو بعد از  طراحي سايت باهم مواردي را بررسي كنيم. 

تجربه كاربري بعد از  طراحي سايت مناسب ميتواند تاثير مثبت بر سئو داشته باشد ، پس آن را جدي بگيريد.


سرعت بارگذاري صفحات، ساختار ارايه محتوا، نمايش صحيح در موبايل و تبلت، ارايه تصاوير و ويديو مرتبط با موضوع، قابليت ارسال ديدگاه و پاسخ گويي به آنها، امكان امتيازدهي به محتوا، اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي و … همگي مواردي هستند كه هم بر تجربه كاربري و هم بر سئو سايت شما تاثير مثبت خواهند داشت. ولي شرايطي هستند كه اين دو مهم در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و شما بايد راه حلي براي حفظ هردو داشته باشيد.

تجربه كاربري درسئو مانند  طراحي سايت چيست؟
طبق تعريفي كه در ويكي پديا آمده است طراحي تجربه كاربر (UXD يا UED) فرايند بهبود رضايت مشتري و وفاداري او با بهبود قابليت استفاده، سهولت استفاده و لذت هاي ارائه شده در تعامل بين مشتري و محصول است. به بيان ساده تر تجربه كاربري يعني راحتي كاربر هنگام استفاده از سايت و درك سريع محتواي موجود در آن.

تجربه كاربري چه تاثيري روي سئو  و طراحي سايت  ميگذارد ؟

سرعت سايت، طراحي گرافيكي، نمايش صحيح در موبايل، استفاده از فونت و رنگ مناسب، دسترسي راحت به محتوا، انتخاب ادبيات مناسب براي سايت و بسياري فاكتورهاي ديگر را ميتوان بر تجربه كاربري يك سايت موثر دانست. تجربه كاربري خوب در كنار سئوي قوي ميتواند تضميني براي موفقيت كسب و كار شما باشد ولي اين دو هميشه با هم همراه نيستند و در مواردي رو در روي هم قرار ميگيرند. در ادامه ۴ نقطه تقابل سئو و تجربه كاربري را با هم بررسي ميكنيم.


تجربه كاربري و سئو دو فاكتور بسيار مهم در موفقيت يك سايت هستند. اين دو فاكتور گاهي در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و هنر ما ايجاد تعادل بين آنها و حفظ كيفيت هردو خواهد بود.
1- ساختار صفحه بندي و آدرس دهي خود را اصلاح كنيد
در دنيايي كه سئو و گوگل اولويت ما نباشند تلاش ميكنيم تا بيشترين محتواي ممكن را در اختيار كاربر خود قرار دهيم تا با مراجعه به يك صفحه كليه اطلاعات مورد نياز خود را در دسترس داشته باشد. براي درك بهتر اين بخش سايت دانرو را مثال ميزنيم. اين سايت تلاش ميكند اطلاعات مربوط به مشاغل و مكان هاي موجود در سطح شهر را به كاربران خود ارايه دهد.

در دنياي بدون سئو ميتوانيم يك صفحه جستجوي پيشرفته داشته باشيم تا كاربر به راحتي با انتخاب موقعيت و دسته بندي مورد نظر خود ليست تمامي مراكز مرتبط را مشاهده كرده و با كليك روي هركدام اطلاعات آن را دريافت كند. ولي در اين شرايط كل سايت ما در يك صفحه خلاصه ميشود و عملا هدف گذاري بر روي عبارات پرجستجو در گوگل غيرممكن خواهد شد.

 نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شركت درخواست مشاوره كنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت كرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارين وب تجربه كنيد .

 

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ