در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
چند مورد مهم كه بايد پيش از خريد دوربين مداربسته بدانيد!!! طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميترا محمدبيگي
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۳:۳۹

 1- دوربين مداربسته دزد را نمي گيرد!

قبل از هر چيز بايد بدانيد كه دوربين مداربسته يك سيستم حفاظتي منفعل است. اين يعني نمي توانيد از آن به عنوان ابزار برخورد استفاده كنيد. اگر سارق وارد محل شما شد دوربين مداربسته به خودي خود نمي تواند هيچ كاري براي متوقف كردن او انجام دهد. دوربين مداربسته معمولا قبل (به صورت پيشگيري از وقوع جرم) و بعد از وقوع جرم (در صورت استفاده از تصاوير براي شناسايي مجرم) به كمك شما مي آيد، اما در طول وقوع جرم هيچ كارايي ندارد.
در صورتي كه به دنبال يك ابزار متوقف كننده هستيد بهتر است از دزدگير استفاده كنيد. البته معمولا استفاده از تركيبي از دوربين و دزدگير بهترين تاثير را در كاهش و توقف جرم دارد.

 
2 - خسيس نباشيد!

اگر واقعا مي خواهيد دوربين مداربسته نصب كنيد سعي كنيد در انتخاب و نصب آن خسيس نباشيد. توجه داشته باشيد كه دوربين مداربسته يك ابزار امنيتي است. اگر سيستم مداربسته موثري نصب نكنيد تقريبا با نصب نكردن آن تفاوتي ندارد.

در انتخاب نوع دوربين و مجري آن دقت كنيد و سعي كنيد پيش از نصب دقيقا نياز خود را براي نصاب توضيح دهيد تا بهترين سيستم مداربسته را نصب كند. تلاش نكنيد دوربين هاي را بيش از حد كم كنيد. در صورتي كه پوشش بخشي از محوطه را از دست بدهيد ممكن است تمام سيستم مداربسته شما بي اثر شود.

 
3 - باورهاي غلط درباره دوربين هاي بي سيم (wireless)

متاسفانه اغلب مردم تصور اشتباهي نسبت به دوربين هاي بي سيم دارند.هميشه اين را به خاطر داشته باشيد كه اگر يك دوربين مداربسته بي سيم تهيه كنيم فقط مي توان كابل انتقال اطلاعات آن به دستگاه را حذف كنيم و در هر صورت بايد براي تامين برق آن يك سيم كشي به نزديك ترين منبع برق انجام شود.

اين را هم بايد بدانيد كه براي تامين برق دوربين مداربسته نمي توان از باطري استفاده كرد چون اگر از قوي ترين باطري ها هم استفاده كنيم در نهايت چند روز دوربين روشن خواهد ماند و در آخر بايد آن را تعويض يا شارژ كرد كه اين كار در سيستم مدار بسته به هيچ عنوان استاندارد نيست وتوصيه نمي شود.

مورد ديگر درباره دوربين هاي بي سيم(wireless) اين است كه اگر يك دوربين بي سيم را در يك محيط كاملا باز قرار دهيم  برد آن تا نهايت 50  متر خواهد بود و در محيط هاي بسته به ازاي هر ديوار معمولي چيزي حدود 15 متر از برد آن كم ميشود.

 
4 - آيا نصب دوربين مداربسته ميتواند براي من دردسر قانوني ايجاد كند؟

همانطور كه مي دانيد،نصب دوربين مداربسته در ايران تا زماني كه حريم خصوصي ديگران را نقض نكند،مجاز مي باشد. اگر دوربين مداربسته را به صورت مخفي نصب نكرده باشيد احتمال اين موضوع خيلي كم است.مراجع قانوني معمولا نگاه بسيار مثبتي در مورد سيستم هاي مداربسته دارند. البته در صورتي كه در يك محيط مشاع مثل پاركينگ ساختمان اقدام به نصب دوربين كرده باشيد بايد رضايت اكثريت اعضاي ساختمان را داشته باشيد.

 
5 - دوربين مداربسته به نگهداري نياز دارد!

قبل از نصب دوربين مداربسته به ياد داشته باشيد كه سيستم مداربسته گرچه كم، اما به مراقبت نياز دارد. بايد سعي كنيد حداقل به صورت هفتگي سيستم را چك كنيد و از درست كار كردن آن اطمينان حاصل كنيد. مراقبت هفتگي از سيستم مداربسته مي تواند هزينه هاي نگهداري شما را نيز كاهش دهد.

 
6 - ميزان ضبط فيلم دوربين ها

براي محاسبه ميزان فضاي مورد نياز و يا اينكه بدانيم برحسب تعداد دوربين ها چه مقدار فضاي ذخيره نياز داريم، نرم افزار فراواني وجود دارد كه مي تواند به ما كمك نمايد.به عنوان نمونه با وجود 8 عدد دوربين مداربسته با كيفيت 3/1 مگاپيكسل و فضاي 2 ترابايت مي توان چند روز ضبط داشته باشيد؟

در اكثر اين محاسبات و با توجه به هارد اينترنال و ذخيره سازها تصاوير با ماكسيسمم كيفيت حدود 12 تا 15 روز براي ما ذخيره ميكند و براي ذخيره بيشتر از آن، بايد فضاي هارد داخلي DVR را افزايش داد.

خريد دوربين مداربسته

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ